Sitemize üye iseniz
aşağıdaki formu kullanınız.
Üyeliğiniz yoksa yeni üyelik kaydı yapınız

Şifremi unuttum               Aktivasyon emaili
Email adresiniz Şifreniz
03 Mayıs 2016
Kocaeli / C Değiştir

Büyükşehir çevre ve atık yönetiminde öncü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ev sahipliğinde Leyla Atakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programında Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği çerçevesinde mevzuat doğrultusunda ambalaj atık uygulamaları anlatıldı. Programa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri Büyükşehir Belediyesinin atık yönetimi organizasyonunu iyi yaptığını ve ilçe belediyelere ve firmalara öncülük yaptığını vurguladı.

26 Eylül 2012 Çarşamba 12:41
Büyükşehir çevre ve atık yönetiminde öncü

 

BÜYÜKŞEHİR ÇEVREYE DUYARLI

"Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" kapsamında yetkilendirilmiş kuruluş olan TÜKÇEV (Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yaptı. Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden Hülya Çakır, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin atık yönetimi konusunda çok iyi bir organizasyon yaparak düzenli depolama sahalarını aktif olarak kullandığını belirtti. Çakır, Büyükşehir’in çevre konusundaki duyarlılığıyla ilçe belediyelerine ve özel kurum ve kuruluşlara öncülük yaptığını belirtti.

ÇÖP DAĞLARI YIKILDI

Mevzuat doğrultusunda  ambalaj atık uygulamaları ve belgelendirme sürecinin aktarıldığı eğitim toplantısında ilçe belediye başkanlıkları ve Kocaeli’nde faaliyet gösteren  T.A.T (Toplama Ayıklama Tesisleri) firmalarından yetkililer, son çıkan mevzuat ve kanunlar hakkında bilgilendirildi. TÜKÇEV (Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı) yetkilileri geçmişte yapılan yanlış uygulamalar ile çöp dağlarının oluştuğunu evlerin önüne koyulan çöpler ile sokakların kirletildiğini belirtti. Belediyelerin denetim ve uygulamaları ile bu dağların yıkıldığına dikkat çekildi. TÜKÇEV yetkilileri yeni uygulamaya giren 2011 atık ve çevre yönetmeliği hakkında sunum yaptı.

31 BİN 180 TON ATIK TOPLANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürü Hüseyin Kılıç ise yaptığı sunum ile ambalaj atığı oluşumunun mutlaka engellenmesi ve atıkların geri dönüşümün sağlanması gerektiğini vurgulayarak, konut, işyeri, kamu binalarından toplanan evsel ambalaj atık miktarının geçen yıl 31 bin 180 tonu geçtiğini belirtti.

Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

   
Henüz yorum eklenmemiş
İlk yorumu siz ekleyin

BU GÜNKÜ GAZETEMİZ        DERGİMİZ
En Çok Okunanlar
Koşulsuz Sevgi
Koşulsuz Sevgi
Tür: Dans
Skunk Kuzey Londra'da yaşayan şeker hastası bir kızdır. Fakat geçirdiği şiddetli ve olaylı yaz tatili sonrası, hayatındaki masumiyet de uçup gidecektir... Hem sinemada hem de sahne sanatlarında oyunculuk ve yönetmenlik yönleriyle tanınan Rufus Norris’in ilk sinema filmi olan yapım, Daniel Clay’in romanından Mark O'Rowe tarafından uyarlandı. 2012 Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası'nda açılış filmi olarak gösterilen yapımın müzikleri de Damon Albarn imzasını taşıyor. Başrollerde ise Cillian Murphy, Tim Roth ve Robert Emms yer alıyor.
1.875 %-9 51.338 % 0.94
2.437 %10 94.32 %5,5